Wydarzenia

Wakacyjne tanie czytaniedla najmłodszych
2013-06-06

Szanowni Państwo,

 

Zbliża się koniec roku przedszkolnego oraz szkolnego i długi czas wypoczynku dla najmłodszych. Jest to idealny moment, by zapewnić młodemu czytelnikowi lekturę, więc od dziś do końca czerwca WSZYSTKIE tytuły z działu "Dla dzieci i młodzieży" z atrakcyjnym rabatem, zapraszamy, dajcie się Państwo zaskoczyć.

http://www.officyna.com.pl/?p=category&id=5

Promocja dla przedszkoli
2011-03-04

Szanowni Państwo,

Wszystkie przedszkola biorące udział w konkursie "Mój sen o Guciu zaczarowanym" do rozwiązania konkursu, czyli wręczenia nagród i spotkania z Mistrzem Bohdanem Butenką otrzymują 25% rabatu na "Gucia" z darmowym dowozem do przedszkola!

Zamówienia prosimy słać na adres:

sprzedaz@wydawnictwo-officyna.pl

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy powodzenia

Wydawnictwo Officyna i Przedszkole Miejske nr 10

Premiera książki
2010-10-09

Serdecznie zapraszamy w sobotę 9 października o godz. 18.30 do Miejskiego Punktu Kultury PREXER przy ul. Pomorskiej 39/41 na spotkanie promocyjne książki Janusza Dunina W Bi-Ba-Bo i gdzie indziej odbywające się w ramach Festiwalu Miastograf, organizowanego przez Stowarzyszenie  Topografie.

Rozmowę z redaktorem książki, która otworzy serię Archiwa Popkultury, Tomaszem Majewskim poprowadzi Tomasz Bocheński.

Zapraszamy!

O książce "W Bi-Ba-Bo i gdzie indziej"
2010-10-06

Tomasz Majewski w Radio Łódź

Szanowni Państwo,

w najbliższą środę (6 października) ok. godziny 21.00 w Radio Łódź (99,2) w programie Anny Groblińskiej "Literackie nowości" odbędzie się spotkanie z Tomaszem Majewskim, redaktorem serii "Archiwa popkultury", którą otwiera książka Janusza Dunina W "Bi-Ba-Bo" i gdzie indziej.

Serdecznie zapraszamy.

Tomasz Bocheński w Radio Łódź
2010-07-01

Szanowni Państwo,

W najbliższy czwartek (01.07) ok. godziny 20.10 w Radio Łódź (99,2) w programie Anny Groblińskiej "Podróże literackie" odbędzie się spotkanie z Tomaszem Bocheńskim, autorem Witkacego i reszty świata oraz Łukaszem Urbaniakiem - wydawcą.

Zapraszamy serdecznie.

Legendarny "Gucio zaczarowany" w opracowaniu Bohdana Butenki
2010-06-14

Niebawem będą mogli Państwo znaleźć w księgarniach najnowszą naszą książkę: Gucia zaczarowanego Zofii Urbanowskiej w opracowaniu graficznym Bohdana Butenki. Książka otworzy serię "Straszne dzieci" pod redakcją Ireny Lewkowicz. Więcej informacji w zakładce zapowiedzi.

Witkacy i reszta świata - spotkanie z autorem
2010-04-23

„Witkacy tęskni, i ja tęsknię, do dawnych dobrych czasów, do wspólnot niezakłamanych, pięknych indywidualności. A że te czasy nie wrócą, bo nie można cofnąć kultury, to Witkacy przy pomocy sztuki właściwej i sztuki życia uczy współczesnych dziwności. Powiedzmy więc, że nie gardzi realnością a trywialnością, czyli kiczowatą formą istnienia i głupią sztuką, która uczy głupiego, ograniczonego życia.”


O Witkacym, jego twórczości i życiu napisano już prawie wszystko, czekamy na kolejne listy, nieznane fakty z życia, których drobiazgi drobiazgowo mogą zmienić spojrzenie na jedną ulicę w Zakopanem bądź jedną stronę „Pożegnania jesieni”. Niedużo jednak napisano jak z Witkacym można żyć dzisiaj, jak nim spoglądać na świat. Tomasz Bocheński pisze o dziwności istnienia w dziełach Stanisława Ignacego, o dziwnym wprowadzaniu go do panteonu, o tym jak najwięksi humaniści się z nim borykali. Pisze o tym, że warto zakładać witkacowskie okulary i patrzeć nimi na świat.

 

W książce wykorzystano drzeworyty z cyklu "Hiob" oraz pracę "Łódzki Tramwaj
Regionalny" Andrzeja Nowickiego.

Important!!!
2010-02-12

Due the different postal charges, please contact us to set the price of parcel to your country.


Ze względu na zróżnicowe opłaty za przesyłkę, prosimy skontaktować sie z nami, by ustalić koszt wysyłki do Państwa kraju.

Spotkanie promocyjne
2009-10-16

Podczas zjazdu Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego miało miejsce spotkanie z redaktorami tomu, podobnie, jak we Wrocławiu aura odstraszyła wielu chętnych, ale studenci Uniwersytetu Śląskiego mieli okazję posłuchać także autorów: Jana Stanisława Wojciechowskiego oraz Doroty Krawczyńskiej. Padło wiele pytań dotyczących źródła współczesnego antysemityzmu. Dziękujemy za spotkanie oraz tak silne przełożenie tematyki książki na pamięć lokalną.

Prowadzącej klub Joannie Wowrzeczko dziękujemy za wsparcie.

Spotkanie promocyjne "Pamięci Shoah" we Wrocł‚awiu
2009-10-15

Mimo niesprzyjającej aury, parę zainteresowanych osób zjawiło się na spotkaniu i uzupełniło tematykę o nowe obszary badawcze, uświadamiające nam, jak wiele jeszcze jest do zrobienia. Dziękujemy bardzo i szczerze polecamy klubokawiarnię Falanster.

Spotkanie promocyjne "Pamię™ci Shoah" w Łodzi
2009-09-13

Dziękujemy Państwu za tak liczne przybycie na spotkanie z redaktorami oraz żywą dyskusję.