Jimmy Liao to osoba niezwykła, tworząca niezwykłe książki. Ceniony na świecie autor i ilustrator, według Discovery Channel jeden z 6-ciu czołowych przedstawicieli współczesnej kultury na Tajwanie. Studiował sztukę w Taipei, kierunek design, po kilku latach pracy dla kompanii reklamowych poświęcił się tworzeniu książek, od 1998 r. (wydał wówczas Secrets in the Woods i A Fish that Smiled at Me) jego popularność nie maleje.

Liao zachwyca niepowtarzalną kreską i poetyckim przekazem, jego książki pokazują nieprzewidywalność życia, jego różnorodność, i piękno jego detali. Czarujące ilustracje i poetycki tekst przekraczają podziały między dziećmi i dorosłymi, znajdując czytelników zarówno szerokie grono odbiorców.

Od 2000 wydano ponad 30 tytułów autora, wszystkie przyjęte entuzjastycznie przez czytelników i krytyków. W Tajwanie i Chinach sprzedano ponad 3 mln egzemplarzy jego książek. Książki Liao doczekały się wielu adaptacji, stawały się tematem albumów muzycznych, były teatralizowane, przeniesione na ekran filmowy i telewizyjny itd. Jego tytuły tłumaczono na: angielski, francuski, niemiecki, grecki, japoński, koreański, tajski, duński, hiszpański, estoński, portugalski i włoski.


Książki tego autora: