Kibic Arsenalu Londyn. Urodził się w 1972 roku. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w  Montrealu i Trinity College w Toronto. W 2008 roku obronił doktorat z socjologii na Uniwersytecie Oksfordzkim, poświęcony ustawianiu meczów w profesjonalnym futbolu.


Zanim rozpoczął karierę dziennikarską, grywał w kanadyjskich teatrach i w indyjskim serialu historycznym Bharat Ek Khoj (Odkrycie Indii nakręcone na podstawie książki premiera Jawaharlala Nehru). Brał również udział w otwarciu kanadyjskiego oddziału organizacji Lekarze bez granic.

Sławę zyskał jako dziennikarz śledczy. Pracował między innymi dla Canadian Broadcasting Company, a jego programy i teksty pojawiały się w prestiżowych BBC Radio World Service, BBC Radio 4 i „The Guardian”. Zajmował się przede wszystkim przestępczością zorganizowaną. Pisał reportaże traktujące o zabójstwach dziennikarzy na Filipinach, czystkach etnicznych w Iraku, krwawych waśniach w Kosowie, honorowych zabójstwach w Turcji, a także pogańskich religiach w Boliwii.


Laureat licznych nagród, m.in. wyróżnienia Amnesty International Canada w kategorii Media (2003), nagrody Kanadyjskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy za najlepszy radiowy dokument śledczy (2007). Przekręt (The Fix: Soccer & Organized Crime) uhonorowano Play the Game Award (2009) za „przełomowe badania i dokumentację w sprawie ustawiania meczów”.


Książki tego autora: