ISBN: 978-83-62409-19-8
Rok wydania:2012

Liczba stron:128
Format:205x240
Oprawa:miękka
Fragment

W tej zapierającej dech, poruszającej książce, młoda niewidoma dziewczyna podróżuje od jednej stacji metra do następnej – odbywając w tym samym czasie podróż w wyobraźni, która zabiera ją do nieprawdopodobnie pięknych miejsc. Pływa z delfinami i opala się leżąc na grzbiecie wieloryba, fruwa z ptakami i jedzie na stację gdzie kończy się świat.

 Francuskie wydanie „Dźwięków kolorów” zdobyło prestiżową nagrodę VERSELE (przyznane przez gremium 45 710 dzieci w wieku 9-11 lat, z Belgii).

Jedną z inspiracji do tytułu był dla Liao wiersz „Wielkie to szczęście” Wisławy Szymborskiej, Którego fragment zmieścił w książce jako motto.

Dźwięki kolorów wydane po chińsku w 2001 r., zostały przełożone na kilka języków. Książka doczekała się adaptacji filmowej, adaptacji na deski sceniczne, powstał na jej podstawie serial TV.

Poetycki tekst współgra z niezapomnianymi, przepięknymi ilustracjami, razem tworzą tę wspaniałą książkę, poruszającą temat pokonującej niemoc siły wyobraźni.

Recenzje

A dalej są zapierające dech w piersiach ilustracje do opowieści o dziewczynce, która dzielnie przemierza miasto nad i pod ziemią, stukając o chodniki i posadzkę metra białą laską. Świat dźwięków, zapachów i powiewów pędzących pociągów Jimmy Liao odmalowuje z niczym nieskrępowaną wyobraźnią. I dzięki niej na chwilę świat staje się piękniejszy i bardziej sensowny. Tak jak we śnie - albo w wierszu.


Michał i Joanna Rusinek, Twoje Dziecko

Książki Jimmy'ego Liao to kolejne mądre, piękne, ilustrowane książki dla dzieci, po które można sięgać przez kilkadziesiąt lat życia.


Igor Rakowski-Kłos, Gazeta Wyborcza
Urzeczona wpatrywałam się w kolejne strony tej magicznej książki. Nie nie wpatrywałam się. Ja ją chłonęłam. Każdym zmysłem. Całą sobą. W zakamarkach zaskoczonego umysłu istne kłębowisko myśli. Głębokich takich, dotykając tematów trudnych, frapujących i życiowych. I oto jest pierwsza wykreowana myśl. TO ARCYDZIEŁO! Arcydzieło absolutne!

wieczorzksiazka.blogspot.com
Więcej

Uważajcie na te książki. Mnie trafiły  prosto w serce. Gdybym miała szukać skojarzeń, pierwsze nasunęłyby mi się animowane filmy Hayao Miyazakiego,  ilustracje Stasysa Eidrigevicius’a i powieści Lewisa Carolla. Są takie opowieści, które rozwijają się w fascynująco nieprzewidywalny sposób. Historie Jimmy’ego Liao do takich właśnie należą. Nieskrępowana wyobraźnia łączy się w nich z poezją i prostotą.


zaczytani.blox.pl
Więcej

Jestem przekonana, że nikt z was nie oprze się urokowi „Dźwięków kolorów” Liao. Dzięki tej książce czytelnicy mali i duzi odbędą niezwykłą podróż w świat wyobraźni bohaterki. Przekonają się jaką moc ma wyobraźnia i jak piękne dzięki niej może być życie.


Magdalena Żerek
Więcej

Do zrecenzowania tej książki wystarczyłyby pewnie dwa słowa i wykrzyknik: jest przepiękna!


Karolina Mucha, granice.pl
Więcej
Bajkami Liao uświadamia wszystkim stare prawdy - człowiek nie może być samotny, musi być potrzebny innym, musi być też kochany, każdy człowiek jest indywidualny, nikogo więc nie można zastąpić w swoim życiu. Czytajmy wiec naszym dzieciom bajki Liao. Może nas też zmienią?

Adam Kraszewski, wiadomości24
Więcej
Podobno Szymborską jesień się zaczyna... Dźwiękami kolorów także.

pozarozkladem.blogspot.pl
Więcej

Moim zdaniem, obowiązkowa pozycja w każdej biblioteczce.


synkowe-czytanie.blog.onet.pl
Więcej
Fragment